facebook instagram linkedin youtube excel
ANOT, Eskişehir'den Amerika'ya İhraç Ediyor
Şirket Duyuruları
Şubat 16, 2021

ANOT, Eskişehir'den Amerika'ya İhraç Ediyor

Eskişehir’de üretimini sürdüren ve üretimin yüzde 25’ni ihraç eden ANOT Group, yakın zamanda devreye aldığı ve mutfağın vazgeçilmezi eviye aksesuarlarıyla ABD pazarına girdi. Avrupa pazarından sonra eviye süzgeci ve kesme tahtası ile ABD pazarındaki tüketici ile buluşan firma ürün gamını geliştirerek yeni ürünlerle kalıcı olmayı hedefliyor.

40 yıla yaklaşan tecrübe ile üretimlerini sürdüklerini ifade eden Şirket Müdürü Mustafa Gönenli, “Yurt içi piyasalara olduğu kadar yurt dışı piyasalara da yoğunlaştık. İhracatımızı arttırmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Üretimde tecrübenin ve gündemi yakalamanın önemine değinen Şirket Genel Müdürü Mustafa Gönenli, ‘’24 yıldır süregelen Plastik enjeksiyon ve Kalıp üretimi sektöründe ise ikinci kuşağın işin başına geçmesiyle de ciddi bir ivme yakaladık.” diye konuştu. Elektrik, otomasyon, mekatronik, robotik, plastik ve davlumbaz alanlarında ayrı ayrı hizmet vermekte olan ANOT Group şirketleri, değişimi ve gelişim takip ederek ve güncelde kalarak, en iyi hizmeti sunmakta.


Tasarım ve ihracat ayrılmaz bir bütün

Firmanın ikinci kuşak yöneticisi Eray Gönenli ise yaptığı değerlendirmede, birçok yeni tasarım ve başarılı ihracat projeleriyle ilerleme kaydettiklerinin altını çizdi.

Özellikle geniş bir kitleye hitap etmek ve bunu başarmak içinde güçlü tasarım ekibiyle üretimlerini sürdürdüklerinden bahseden Eray Gönenli, “Tasarım ve ihracatı birbirinden ayıramıyoruz. Bugün İtalya, İspanya, Polonya, Katar, Tunus, Romanya, Almanya, Güney Afrika, Brezilya, Pakistan Umman, Rusya, Tayland, Bulgaristan, Çin, Arnavutluk, Hindistan, Gürcistan ve Dubai gibi ülkelere ihracatımız var. Özellikle yakın zamanda devreye aldığımız eviye aksesuarlarında Amerika pazarına da girdik. Yeni ürünlerle pazarda kalıcı olmak istiyoruz” dedi.

İhraç yüzdelerini artırmak için de yoğun bir mesai harcadıklarına değinen Gönenli, “Bu başarıda tüm ekibimizin payı var. Biz başarının anahtarının güçlü ekip çalışması olduğuna inanıyoruz.” yorumunda bulundu.