facebook instagram linkedin youtube excel
En Katma Değerli İhracat Ödülü Anot’un
Şirket Duyuruları
Aralık 22, 2021

En Katma Değerli İhracat Ödülü Anot’un

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği ödül töreni Eskişehir'de gerçekleştirildi. Büyük ilgi gören programın açılışını Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ve TİM Başkanı İsmail Gülle duyurdu. Bu programda geçen yıl Eskişehir'de en yüksek ve en yüksek katma değerli ihracata imza atan firmalara ödüller veriliyor.

Programın açılışında konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, Eskişehir'in ihracattaki başarılı performansına dikkat çekerek “Ülkemizde yatırımlar günden güne daha da artıyor. Bazı sektörlerimizde sipariş yoğunluğu, mevcut kapasitenin 2-3 kat üzerine çıkmış durumda. Bu yılki performansımızla, Eskişehir'de Cumhuriyet tarihi rekoru kırmaya emin adımlarla ilerliyoruz. 2021 yılının ilk 10 aylık döneminde kentimizin ihracatı, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25'lik artışla 924 milyon dolara yükseldi. Eskişehir, özellikle Savunma ve Havacılık sektöründe marka kent oldu. Sektörümüz, Eskişehir'de yılın ilk 10 ayında yüzde 12'lik bir artışla 246 milyon dolarlık ihracata imza attı. Eskişehir ayrıca, 4 bin 351 kilometrelik ortalama ihracat mesafesiyle, en uzağa ihracat yapan 11. kentimiz” dedi.

Programda, Eskişehir'den geçtiğimiz yıl en fazla ihracat yapan ilk 10 firma ile en yüksek katma değerli ihracat yapan firmaya ödülleri takdim edildi. ANOT A.Ş' ye en yüksek katma değerli ihracat yapan firma ödülü verildi.

Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gönenli ‘’ Grup şirketimiz Anot A.Ş. Eskişehir’in 2020 yılı ihracatında en yüksek katma değerli ihracatı yapan firması oldu. Böylesine önemli bir ödülü kazanmaktan dolayı Anot ailesi olarak mutlu ve gururluyuz. Herkese teşekkür ederiz.’’ dedi.